سیستم پایش و نظارت رانندگان در منطقه گل گهر سیرجان

آنالیز حوادث رخ داده در منطقه گل‌گهر بر روی رانندگان تراک نشان داد، علت چهل درصد حوادث رانندگان تراک به دلیل خواب‌آلودگی و حواس‌پرتی می‌باشد.

همچنین مجموع مطالعات نشان داده است که خطای انسانی علت 85 درصد حوادث در بخش معدن می‌باشد.

در این راستا مطالعات متعددی از سوی مهندسین و متخصصان شرکت گل‌گهر به منظور دستیابی به سیستمی جهت پایش رانندگان صورت پذیرفت و در نهایت بروزترین سیستم پایش رانندگان تحت عنوان MDVR که دارای مزایایی همچون؛ ایجاد هشدار صوتی، ارتعاش صندلی و روشن شدن چراغ گردان بیرون کابین در صورت خواب‌آلودگی فرد، ایجاد هشدار صوتی افزایش سرعت، ایجاد هشدار صوتی عدم توجه به جلو حین رانندگی به دلیل حواس‌پرتی، قابلیت ضبط فیلم و تصاویر جهت آنالیز حوادث، قابلیت مشاهده موقعیت مکانی و سرعت لحظه‌ای کل ناوگان بر روی نقشه هوایی گوگل و مجهز به دوربین مادون قرمز (با نور نامرئی) جهت راحتی چشم اپراتور در شب می‌باشد، بر روی ماشین‌آلات معدنی نصب و بکارگیری شده است.

به طور کلی یکی از مهمترین بخش هایی که می تواند عامل موفقیت یا شکست یک کسب و کار دارای ناوگان شود، رفتار راننده است! رفتار راننده تاثیر زیادی بر سوددهی هر کسب و کار صرفه نظر از اندازه ناوگان دارد. علاوه بر این رفتار راننده عامل بزرگی در هزینه های مرتبط در هر ناوگان است. این پایش به شما کمک می‌کند که بر رفتارهای رانندگی به صورت لحظه ای نظارت کرده و به طور موفقیت آمیز هزینه های تعمیر و نگهداری و مصرف سوخت را کنترل کرده و نرخ تصادفات را کاهش دهید.

https://virapasargad.ir/scientific/

http://www.aryanews.com/News/120200721184500681

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 14 =